برگزاری جشنواره کباب گلپایگان

ککککککککک %اجاره ویلا باغبهادران

برگزاری جشنواره کباب گلپایگان

برگزاری جشنواره کباب گلپایگان

یکی از غذاهای بسیار خوشمزه و البته اصیل ایرانی، کباب ایرانی است. بدون شک خوشمزه ترین و معروف ترین کباب های ایران را می توان در شهرستان گلپایگان اصفهان پیدا کرد.

البته طعم و مزه کباب های خود شهر گلپایگان با کبابی که به نام کباب گلپایگان در شهرهایی دیگر خورده ایم، از زمین تا آسمان متفاوت است.  اولین جشنواره ملی کباب ایرانی در تاریخ ۳۱ خرداد ماه در گلپایگان برگزار خواهد شد.

روز گذشته ششم خرداد ماه، سعید ضابطی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گلپایگان از برگزاری اولین جشنواره ملی کباب ایرانی در این شهرستان خبر داد و در اینباره گفت:

«برگزاری جشنواره کباب ایرانی در این شهرستان، در جلسه چهل و دوم شورای فرهنگ عمومی تصویب شد و تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۹۷ برای آن در نظر گرفته شد.»

ضابطی از شهرت کباب های گلپایگان در کل کشور سخن گفت و هدف از برگزاری چنین جشنواره ای در این شهرستان را معرفی بیشتر و بهتر کباب سنتی گلپایگان و برخی ظرفیت های گردشگری این منطقه عنوان کرد.

وی از رسانه ها و مطبوعات درخواست کرد که برای معرفی بیشتر این منطقه به نقاط دیگر کشورمان، در اینباره اطلاع رسانی کنند.

مصطفی قانونی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلپایگان هم در اینباره اظهار داشت:

«این جشنواره یک رویداد گردشگری در سطح این شهرستان است که مطمئنا به معرفی بیشتر جاذبه های گردشگری این منطقه نیز منجر خواهد شد.»

وی همچنین اظهار داشت: «قصد داریم تا روش تهیه و پخت این کباب سنتی را در فهرست آثار ملی به ثبت برسانیم، چرا که این کباب شهرتی جهانی دارد و سابقه اش به حدود دو قرن می رسد.»

مدیر اتحادیه اغذیه فروشان و مواد پروتئینی شهرستان گلپایگان هم در حاشیه نشست بررسی برگزاری جشنواره کباب گلپایگان عنوان کرد که در گلپایگان، ۸۵ واحد صنفی کبابی، ۷ تالار پذیرایی و ۱۰ رستوران فعالیت می کنند که در همگی آن ها می توان طعم لذیذ کباب گلپایگان را چشید.

در اولین جشنواره ملی کباب، جمعی از بهترین و معروف ترین کباب پزان این منطقه، شیوه پخت کباب معروف گلپایگان را جلوی چشمان مردم در معرض نمایش قرار خواهند داد.

لازم به ذکر است که در حاشیه اولین جشنواره ملی “کباب گلپایگان” نمایشگاه های عرضه سوغات و توانمندی های صنایع دستی این منطقه نیز برگزار می شود که علاقه مندان می توانند از آن نیز بازدید و خرید کنند.

گلپایگان یکی از شهرستان های استان اصفهان است که حدود ۳۰۰ اثر تاریخی – فرهنگی را دارا می باشد. ۲۶ مورد از این آثار در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. گلپایگان حدود ۹۰ هزار نفر جمعیت دارد و در ۱۸۰ کیلومتری شمال غرب اصفهان قرار گرفته است.

معرفی شرکت های گلپایگانی با برند کشوری در جشنواره ملی کباب

در ادامه رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گلپایگان، با بیان اینکه مسئولین دست اندرکار این جشنواره استفاده از توان و ظرفیت خبرنگاران را در عرصه های مختلف به ویژه این آیین به عنوان فرایند رو به رشد امور شهرستان مورد نیاز می دانند، اظهار داشت:

برگزاری نخستین جشنواره ملی کباب گلپایگان طی نشست های طولانی دست اندرکاران، برنامه ریزی شده و در راستای پویایی هر چه بیشتر پیش بینی های لازم در جهت اجرای آن مورد بررسی و کنکاش قرار گرفته است.

محسن اتحادی با تأکید بر اینکه اولین جشنواره ملی کباب گلپایگان با شناسایی نقص های احتمالی طی سال های آینده با نظم و رفع مشکلات احتمالی برگزار خواهد شد، تصریح کرد: بحث های مختلف از جمله انتخاب اسپانسر برگزاری جشنواره کباب که در سطح ملی و به صورت کشوری برگزار می شود با معرفی شرکت های بزرگ صنعتی شهرستان که برند کشوری دارند از جمله شرکت های پلیمری، لبنیاتی و … همراه خواهد بود.

مسئول برنامه ریزی ستاد جشنواره ملی کباب گلپایگان بیان داشت: هماهنگی های لازم در راستای برگزاری این جشنواره با دستگاه های خدمات رسان آب، برق، گاز و … صورت گرفته و مجوزهای امنیتی آن نیز اخذ شده است و همچنین از میهمانان و مسئولین رده های مختلف کشوری و استانی نیز از سوی نماینده شهرستان در مجلس برای حضور در جشنواره دعوت شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code